Spotkanie autorskie z Joanna Krzyżanek  w Bibliotece w Jerzmanowicach w ramach DKK, 27.05.2024

27 maja odbyło się spotkanie z Joanną Krzyżanek, autorką bajek, opowieści i wierszy dla dzieci – książek, które uczą i bawią. W spotkaniu wzięły udział dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach.

Autorka z niezwykłą umiejętnością nawiązywała kontakt z młodymi  słuchaczami. Licznie zabrane w bibliotece przedszkolaki oraz uczniowie klas I z wielką frajdą uczestniczyli w zabawach i animacjach proponowanych przez naszego gościa. Pani Joanna w barwny sposób opowiadała o książeczkach pachnących truskawką, cytryną i czekoladą. Swoje najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, wiążą się z babcią Cecylią, która potrafiła wyczarować najwspanialsze potrawy. Opowieści o swoich książkach wzbogacone były prezentacją multimedialną oraz zabawami ruchowymi. Podczas spotkania było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Podczas spotkania nie zabrakło prac plastycznych. Uczestnicy spotkania w grupach rysowali piękne kolorowe babeczki, które można oglądać w naszej galerii.

Na zakończenie spotkania autorka wspólnie z uczniami pozowała do pamiątkowego zdjęcia.

Posiadamy duży zbiór pięknie ilustrowanych książek dla dzieci Joanny Krzyżanek, które można wypożyczyć w naszych  bibliotekach. Polecamy 🙂

Serdecznie dziękujemy  Pani Joannie Krzyżanek za bardzo ciekawe spotkanie.

Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek odbyło się w ramach programu dotacyjnego Instytutu Książki – Dyskusyjne

Kluby Książki.