Trzy spotkania z Pandą Wielką w naszej bibliotece dla dzieci z wszystkich grup Samorządowego Przedszkola w Jerzmanowicach🐼 13,14,18.03.2024

Podczas trzech dni spotkań z sympatyczną Pandą dzieci z wszystkich grup Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach poznawały tajniki sztuki cierpliwości, ćwiczyły swoje  gibkie ciała, mózgi i języki.

Wszystkie spotkania rozpoczynaliśmy krótką lekcją biblioteczną, przypomnieniem zasad korzystania z biblioteki, prezentacją możliwości w niej drzemiących oraz wyprawek czytelniczych w ramach projektu wyprawek czytelniczych „Mała książka – wielki człowiek”. Następnie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci wysłuchaliśmy obszernego fragmentu książki pt.: “Panda i mądrości zen” autorstwa Jon J. Muth poświęconego wartości płynącej z cierpliwości. Dzieci wspaniale tłumaczyły jak same rozumieją cierpliwość. Podczas rozmowy odkrywaliśmy wartość systematycznych ćwiczeń i sumiennego poznawania pojedynczych literek z alfabetu, aby w przyszłości móc cieszyć się z magii czytania.

Wspólne ćwiczenia z Pandą były okazją do spożytkowania ogromnych pokładów energii drzemiących w małych ciałkach, ciekawostki o pandach rozruszały nam umysł, a ćwiczenia logopedyczne naszą mimikę, aby nie była ona tak mało wyraźna jak mimika pand:)

Zakończyliśmy ukochanym kolorowym torem z puf.

Dziękujemy za piękne spotkania.

Spotkanie z przedszkolakami 13.03.2024

Spotkanie z przedszkolakami 14.03.2024

Spotkanie z przedszkolakami 18.03.2024