„Wieczory czwartkowe” #3 w Bibliotece w Przegini: fińska podróż ku zorzy polarnej, 01.02.2024

Cotygodniowe spotkanie biblioteczne za nami. Tematem spotkania była Finlandia i jej specyfika: prowadząca spotkanie podzieliła się z dziećmi swoją wiedzą na temat słynnej wojny zimowej, z której słyną Finowie, dlatego w ramach rozładowania energii wszyscy przeszli wojskową musztrę w rytm fińskiej pieśni wojennej. Nie zabrakło też krótkiej pogadanki o innych symbolach kraju, a więc o zorzy polarnej, saunie, Mikołaju i reniferach w Laponii, 58 określeniach na śnieg❄️, czy o doskonałej fińskiej szkole📚. Finowie słyną ponadto nie tylko z punktualności i obowiązkowości, ale też nie lubią dużo i niepotrzebnie mówić, co ilustruje powiedzenie „Jeżeli to, co masz do powiedzenia, nie jest lepsze niż cisza, nic nie mów”, które polecamy do wspólnej refleksji 😉W spotkaniu, jak co tydzień towarzyszyły nam też zabawa „Owocki” i kolejny fragment powieści Strzeż się💀starych książek 😊.