Autorskie spotkania w bibliotece z Panem Michałem Sośnickim pt.: „Moja przygoda z fotografią krajobrazową”, 26.01.2024

Piątek w naszej bibliotece był piękną przygodą z fotografią krajobrazu. Podczas dzisiejszych trzech spotkań mieliśmy ucztę dla naszych zmysłów. Tematem spotkań była fotografia krajobrazowa. Naszym gościem był Pan Michał Sośnicki, który jest rodowitym krakowianinem z korzeniami w naszej gminie. Aktualnie mieszka pod królową Beskidów – Babią Górą, w Zawoi. Fotografią zajmuje się od 2008 roku, a zawodowo od 2015. Jest absolwentem kursu Fotografii Artystycznej Zbigniewa Pozarzyckiego w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie. Ponadto jest Ambasadorem Premium marki Pentax (aparaty i obiektywy fotograficzne) oraz Ambasador marki Benro (statywy, plecaki i filtry fotograficzne). Gość spotkania oczarował nas pięknem uchwyconych okiem aparatu fotograficznego chwil i ulotnych uroków, zwłaszcza wschodów i zachodów słońca w różnych regionach Polski. Fascynacja obrazem, poetyka i wrażliwość autora zdjęć pozwoliła uczestnikom spotkań na chwilę zadumy i własną podróż mentalną wraz za prezentowanymi fotografiami. Pan Michał podzielił się z nami swoją fotograficzną drogą rozwoju własnego warsztatu i własnej wrażliwości na otaczający krajobraz.

W dniu 26.01.2024 odbyły się trzy spotkania z Panem Michałem Sośnickim, których uczestniczyła młodzież z klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jerzmanowicach i mieszkańcy gminy.