Spotkanie autorskie z autorem książki „Determinacją w Glocka” Panem Wojciechem Hrabią, 23.11.2023

“Determinacją w Glocka” to książka o drodze na najwyższy szczyt w Austrii. Drodze długiej, gdyż trwającej 7 lat – tak opisuje swoją książkę autor Wojciech Hrabia.

Piękny górski dzień w naszej bibliotece zakończyliśmy spotkaniem z naszym sąsiadem, rdzennym mieszkańcem Racławic, Panem Wojciechem Hrabią. Nasz gość oczarował obecnych pięknymi opowieściami o swojej wielkiej fascynacji, osobistej więzi z górami, naturą i wspinaczką. Więzi, która jak pisze autor, uwalnia w człowieku jedyne i niepowtarzalne uczucie wyzwolenia oraz czystej i nieskrępowanie pełnej wolności. Pan Wojciech Hrabia podzielił się z nami opowieściami ze swoich wypraw. Prelekcja była uzupełniona ciekawymi pokazami filmowymi, jak również prezentacją szerokiego asortymentu sprzętu wspinaczkowego oraz alpinistycznego.

Pan Wojciech oprócz zachęcania do aktywności górskiej i skałkowej przedstawił, sprawdzone na dotychczasowych wyprawach, bardzo istotne wskazówki dotyczące mądrego i odpowiedzialnego przygotowania się do trasy.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do lektury, dostępnej w naszych bibliotekach, książki naszego gościa.