Serdecznie zapraszamy na wystawę ilustracji Józefa Wilkonia w okresie od 1.08.2023 do 30.09.2023 w Bibliotece w Jerzmanowicach

Józef Wilkoń – ilustrator, malarz, rzeźbiarz, absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich ilustratorów książek dla dzieci i dorosłych, autor ilustracji i opracowań graficznych do ponad 160 wydanych w Polsce i za granicą. Zajmuje się scenografią, projektuje też gobeliny.

Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych na całym świecie. Od 1994 roku bierze udział w wystawach Współczesnej Polskiej Sztuki Książki. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Jego dzieła znajdują się w wielu międzynarodowych kolekcjach, zwłaszcza w Japonii, gdzie są szczególnie cenione.

Na wystawie można podziwiać zbiór ilustracji pochodzących z książek wydanych przez Wydawnictwo Tatarak przeznaczonych dla najmłodszych czytelników: „Kocie ścieżki”, „Ruda”, „Wilczek”.

Wystawa udostępniona przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.