Goryl, lew i siła przyjaźni – biblioteczne spotkanie z przedszkolakami, 05.06.2023

Przedszkole „Mali Odkrywcy” po raz kolejny zawitało w gościnne progi jerzmanowickiej biblioteki, aby spotkać się ze znanym nam już mimem, który pokazał dzieciom nowe możliwości komunikacji – porozumiewanie się za pomocą gestów, min i dźwięków. Spotkanie rozpoczęło się od pobudzenia wyobraźni i percepcji słuchowej poprzez rozpoznawanie dźwięków znanych dzieciom z życia codziennego. Od pantomimy jedzenia płynnie przeszliśmy do pokolorowania całej sterty bananów, na które czekał  już ich amator, czyli… goryl Mimbo. Sympatyczny zwierzak zabrał nas w pantomimiczną podróż po dżungli w poszukiwaniu przyjaźni. Finałem spotkania była książka Jak schować lwa, która również pokazała, jak wartościowe może być przełamywanie stereotypów i zawieranie przyjaźni na przekór innym.

Dziękujemy za kolejne radosne spotkanie!