21.04.2023 – lekcje biblioteczne i twórcze ekologiczne warsztaty edukacyjne dla trzech grup Samorządowego Przedszkola w Jerzmanowicach.

Rozpoczęliśmy krótką lekcją biblioteczną oswajającą dzieci z biblioteką i przygotowującą do korzystania z niej w przyszłości.

“Ostatnie drzewo”, książka Stepana Zavrela stała się inspiracją dzisiejszych twórczych ekologicznych warsztatów zorganizowanych i przeprowadzonych dla trzech grup Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach.

Dzieci wysłuchały pięknej opowieści z mądrym przesłaniem. Podczas moderowanej rozmowy w oparciu o przyniesione przedmioty poznawaliśmy wielką wartość drzew zarówno dla nas, dla różnych zwierząt, których domem jest las, jak i przyszłości świata.

W części warsztatowej stworzyliśmy piękne drzewa z materiałów recyklingowych, które powędrowały z dziećmi do przedszkola…zakończeniem był ukochany kolorowy tor przeszkód.

Dzisiejsze spotkanie było częścią wspólnego wspaniałego świętowania zarówno Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia, jak i trwających aktualnie 22. Małopolskich Dni Książki “Książka i Róża”.