„Życie ukryte w ciemnościach” przedstawienie teatrzyku kamishibai i spotkanie o nietoperzach z dziećmi z Domowego Przedszkola w Jerzmanowicach w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci, 1.03.2023

W dniu dzisiejszym dzieci z Domowego Przedszkola w Jerzmanowicach podczas odwiedzin w naszej bibliotece miały możliwość odkrywania tajemnic nietoperzy dzięki przedstawieniu teatrzyku kamishibai pt.: “Życie ukryte w ciemnościach”.

Po zakończonym przedstawieniu urozmaicanym rozmową z dziećmi bardzo wiele emocji wyzwoliło spotkanie z pewnym sympatycznym filcowym podkowcem małym. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały i badały wygląd wraz z budową nietoperza. Następnie podczas zabawy w kręgu miały możliwość doświadczenia zasad działania echolokacji, która pozwala nietoperzom „widzieć” za pomocą dźwięku.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci.