29 czerwca 2021 w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach odbyło się kolejne spotkanie z Kazimierzem Tomczykiem poświęcone opracowaniu publikacji o dziejach Jerzmanowic. Odkrywaliśmy fascynujące fakty i ciekawostki z historii życia wsi i parafii Jerzmanowice.
Obecni mieszkańcy i sympatycy historii i biblioteki, którzy przybyli na spotkanie niejednokrotnie z wielkim zaskoczeniem słuchali przedstawianych faktów, mogli poszerzyć swoją wiedzę i zainteresowania dziejami Jerzmanowic. Pan Kazimierz Tomczyk oddzielił się opisem i zakresem materiałów przygotowywanych do monografii wsi Jerzmanowice. Spotkanie zakończyły pytania i wspomnienia, którymi chętnie dzielili się obecni mieszkańcy i sympatycy historii.
Spotkanie autorskie z Kazimierzem Tomczykiem odbyło się w ramach realizowanego przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach projektu „Książką zaopiekowani” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz ze środków Gminy Jerzmanowice-Przeginia.