Biblioteka w Jerzmanowicach zaprasza na „Safari za progiem domu – od książki do natury i z powrotem ”, spotkanie 15.06.2021 (wtorek) godz. 17.00 z Marzenną W. Nowakowską, biolożką, prezenterką serialu przyrodniczego Dzika Polska, autorką książek przyrodniczych, która nawet w walce o byt widzi najczystszą poezję życia, harmonię, piękno i sens.

Spotkanie autorskie z Marzenną W. Nowakowską w ramach projektu “Książką zaopiekowani” zatytułowane:„Safari za progiem domu – od książki do natury i z powrotem”.
Czy receptą na szczęśliwe życie w dramatycznie zmieniającym się świecie są uważność i zrozumienie mechanizmów rządzących przyrodą?
Czy pierwszym krokiem, by zacząć zauważać otaczające nas przyrodnicze bogactwo może być zatopienie się w fotelu z książką? Odpowiedzi na te pytania poszukamy wspólnie na spotkaniu z autorką książki “Safari za progiem domu” Marzenną W. Nowakowską, znaną popularyzatorką ekologii behawioralnej i socjobiologii, prezenterką serialu przyrodniczego Dzika Polska. Uczestnicy spotkania odkryją romanse, zbrodnie, manipulacje czy walkę o władzę – prawdziwe, emocjonujące wydarzenia rozgrywające się na naszych oczach, tuż za progiem domu, za okiennym parapetem. By jednak je spostrzec i zrozumieć, trzeba wiedzieć gdzie i na co patrzeć. Przewodnikiem po tym świecie jest właśnie książka „Safari za progiem domu”, a także pozostałe dzieła autorki: „Dzikość serca. Wielka Księga Zachowań Zwierząt” czy „Zwierzęta Polski”.
Kto raz pozwoli się wciągnąć w te niesamowite seriale dziejące się wśród drzew, w krzewach róż, w trawie i wśród skałek, ten nie przestanie szukać na własną rękę.
W czasie spotkania będzie można wygrać książkę z dedykacją autorki.

Zapraszamy też na stronę internetową Marzenny W. Nowakowskiej : https://marzennanowakowska.online/

Spotkanie odbędzie się w ramach realizowanego przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach projektu „Książką zaopiekowani”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz ze środków Gminy Jerzmanowice-Przeginia.