Drodzy czytelnicy!
Wczoraj na konferencji prasowej Premier ogłosił zniesienie ograniczenia w funkcjonowaniu bibliotek od 4 maja.
Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach informuje, że przygotowuje się do bezpiecznego udostępniania zbiorów. Zostanie otwarta niezwłocznie, gdy tylko będzie przygotowana i dostosowana do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii.
Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej otworzyć wypożyczalnię, ale musimy stosować się do odpowiednich prawnych komunikatów rządowych. Najważniejsza jest teraz zgoda Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krakowie, na którą czekamy.
Już dzisiaj wiemy, że od dnia otwarcia bibliotek (zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej) będziemy pracować wyłącznie w trybie wypożyczeń i zwrotów. Zalecana jest 10-14 dniowa kwarantanna i izolacja w odrębnym pomieszczeniu oddanych przez czytelników książek, ustawienie przesłony ochronnej w punkcie kontaktu użytkownika z bibliotekarzem. Zarówno użytkownikom, jak i bibliotekarzom zaleca się przebywanie w bibliotece w maseczkach i rękawiczkach ochronnych oraz zachowanie bezpiecznego odstępu od innych użytkowników min. 2 m.
Po otwarciu bibliotek zachęcamy Państwa do korzystania z katalogu on-line z poziomu swoich indywidualnych kont. Prosimy o rezerwowanie książek przez system. Usprawni to pracę i skróci czas obsługi wypożyczeń. Możliwe będzie też zamawianie książek telefonicznie.
Informujemy, że nie będą pobierane opłaty za przetrzymanie książek, których termin oddania upłynął w czasie zamknięcia biblioteki.  Od dnia otwarcia bibliotek do 29 maja Czytelnicy będą mieli czas na zwrot pozycji wypożyczonych przed zamknięciem bibliotek (13 marca) .
Wszystkie wydarzenia biblioteczne w tym spotkania z dziećmi, spotkania autorskie, spotkania grup bibliotecznych zostają odwołane.
Będziemy dokładali wszelkich starań aby korzystanie z naszych bibliotek było dla wszystkich bezpieczne.
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy aby Czytelnicy mający objawy przeziębienia lub grypy, będący na kwarantannie zaniechali wizyt w bibliotekach.  
A już niebawem poinformujemy Państwa o dacie otwarcie naszych Bibliotek.