Tegoroczne ferie w PiGBP w Jerzmanowicach oraz jej filiach upłynęły pod znakiem odkrywania fascynujących aspektów wiedzy, sporej dawki śmiechu oraz dobrej zabawy. Na warsztatach z karykatury w Jerzmanowicach i Przegini mogliśmy się dowiedzieć, jak rysować, by wzbudzić śmiech odbiorców, jak stworzyć czyjś zabawny portret, by go nie urazić i czemu może służyć karykatura. Na kolejnym spotkaniu zaś uczestnicy zajęć w obu placówkach zajęli się nauką, która – jak się okazało – wcale nie jest nudna, a przy okazji może być całkiem zabawna! Odpowiadaliśmy wspólnie na pytania dotyczące naszego ciała, zjawisk pogodowych, klimatu, czy życia owadów, a także ćwiczyliśmy umysły za pomocą quizów i gier na refleks, śmiejąc się przy tym do rozpuku z historyjki o niemożliwym kocie, któremu usiłowano zaaplikować tabletkę. Na koniec stworzyliśmy wspólnie pastę do zębów, by udowodnić, że nauka nie jest trudna 🙂
Sprawiliśmy również, że w Jerzmanowicach, Sąspowie i Racławicach było iście kosmicznie! Nasze spotkania dotyczyły bowiem planet, lotów w kosmos i całej tej niesamowitej rzeczywistości, którą trudno nawet sobie wyobrazić. Na początku spotkania przeczytaliśmy fragment książki pt. Planetarium, następnie fantazjowaliśmy o kosmicznych zagadkach. Po części czytelniczej przyszedł czas na pracę plastyczną: maluszki wykonywały odlotowe rakiety, a starsze dzieci tworzyły Układ Słoneczny. Niezależnie od wieku twórców, wszystkie prace wyszły fantastycznie!
Kolejne tematy zajęć dla dzieciaków to między innymi jerzmanowicki Maluch w Bibliotece, wulkaniczne spotkania i labirynty biblioteczne w Sąspowie i Racławicach oraz wędrówki palcem po mapie Europy i po polskich atrakcjach wraz z Atlasem miast Polski w Przegini.
Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę i żałując, że ferie tak szybko minęły, zapraszamy za rok po jeszcze więcej atrakcji!