W poniedziałkowy poranek świętowaliśmy wspólnie z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach Dzień Kubusia Puchatka, który w tym roku przypadał w sobotę. Miś z małym rozumkiem to postać, którą znają i lubią wszyscy, i nie inaczej było też z naszymi bibliotecznymi gośćmi. Po wymienieniu wszystkich bohaterów dwóch książek o Puchatku Alana Alexandra Milnego oraz niezliczonej ilości bajek, przedszkolaki usłyszały kilka słów o twórcy Kubusia Puchatka i wysłuchały piosenki tytułowej z popularnych dobranocek. Następnie prowadząca spotkanie bibliotekarka przeczytała dzieciom dwie Kubusiowe opowieści: Dla każdego kwiatów kosz oraz Gdzie jest twój dom? A dziarskie przedszkolaki z zapałem opowiadały, jakie prezenty wręczyłyby Puchatkowi i jakie domki mają różne zwierzęta. Na koniec grupa obejrzała bajkę „Odfikać Tygrysa”, z której można się było dowiedzieć, że nie warto zmieniać charakteru naszych przyjaciół na siłę, bo można ich tylko unieszczęśliwić. Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia ponownie!