W sobotę, 5 października, nasza Biblioteka przeżyła prawdziwe oblężenie! A wszystko za sprawą dzieci, które przybyły na Noc Bibliotek i postanowiły wcielić w życie hasło przewodnie tegorocznej edycji, czyli „Znajdźmy wspólny język”J. Wśród atrakcji znalazło się między innymi wyginanie języków na trudnych w wymowie rymowankach oraz pogadanka „Nie połykaj języka”, w czasie której dzieci wspólnie dyskutowały o tym, jak dogadujemy się z naszymi bliskimi na co dzień. Z równą energią i ochotą dzieci podeszły również do warsztatów komiksowych z Robertem Trojanowskim, na których w towarzystwie znanego wszystkim psa Fafika, tworzyły własną opowieść obrazkową i poznawały tajemniczych pierwszych rysowników. Prawdziwa bomba energetyczna wybuchła jednak w czasie spektaklu przygotowanego przez aktorów krakowskiego Teatru Maska, którzy zabrali naszych odkrywców w świat Minionków. Nie zabrakło też zabaw z krzesłami, magiczną chustą czy przeciąganiem liny. Na koniec naszych wyczerpanych już zabawami młodych uczestników Nocy Bibliotek ukoiliśmy filmem „Ptyś i Bill”, który pochłonął uwagę wszystkich, a wzruszającą historię ojca, syna i psa, będzie można także przeczytać, albowiem już niedługo komiks inspirowany tymi wydarzeniami znajdzie się w naszych zbiorach 🙂 Dziękujemy za wspólna zabawę i zapraszamy za rok !