Para buch 20192

„Para-buch! Książka w ruch!”- nowy projekt realizowany przez wszystkie biblioteki na terenie gminy to nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania.
Nasze biblioteki są wśród 100 bibliotek z pięciu województw w edycji pilotażowej projektu „Para-buch! Książka w ruch!”, który realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.
Podczas wakacji dzieci miały możliwość poczynić pierwsze odkrycia i w fascynujący sposób wniknąć w tajemnice ludzkiego ciała dzięki efektownemu albumowi o ludzkim ciele zilustrowanemu za pomocą wyjątkowej techniki graficznej. Prześwietlaliśmy ludzkie ciało od stóp do głów. Dowiedzieliśmy się, jak serce pompuje krew, co się dzieje, gdy oddychamy i zaglądaliśmy w głąb mózgu. W ciekawy sposób poznawaliśmy budowę i działanie najważniejszych części ciała w najbardziej zadziwiającym gabinecie anatomii pod słońcem!