spotkanie z przedszkolakami

W dniach 1 – 9 czerwca 2019 r. odbywa się XVIII  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorem tej akcji jest fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, która namawia do codziennego 20-minutowego głośnego czytania dzieciom i przekonuje, że jest to najlepszy sposób na wspólnie spędzony czas i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka.
Jak co roku nasza biblioteka włączyła się w akcję Cała Polska czyta dzieciom. W poniedziałkowe słoneczne przedpołudnie odwiedziły nas dzieci z Domowego Przedszkola w Jerzmanowicach.
Niedawne radosne święto wszystkich dzieci było naturalnym wstępem do rozmowy o dorosłości w oczach dziecka i spotkania z pierwszą z dwóch książek wybraną z zasobów DKK dla dzieci. Przezabawna i mądra książka „Gdybym był dorosły” Éwy Janikovszky w przewrotny sposób tłumaczyła czego pragną dzieci i dlaczego w oczach dzieci dorośli czasem wydają się tacy dziwni. Po chwili rozmowy przyszła pora na tańce integracyjne w kole i zabawy ruchowe  z chustą animacyjną, którym zawsze towarzyszy wiele emocji i radości. Na zakończenie spotkania dzieciaki relaksowały się na naszym tęczowym czarodziejskim dywanie słuchając drugiej, z wybranych na dzisiejsze spotkanie książek z DKK dla dzieci, opowieści autorstwa Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak pt.: „Proszę mnie przytulić”. Ta pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść uświadamia dzieciom, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas.

Pięknego tygodnia życzymy wszystkim przyjaciołom książki