Spotkanie z przedszkolakami w Bibliotece w Sąspowie 18.03.2019

W dniu 18.03.2019 mimo niesprzyjającej pogody Bibliotekę w Sąspowie odwiedziły uśmiechnięte przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Fundacji Elementarz w Sąspowie. Kiedy wszystkie dzieci wygodnie się usadowiły, rozpoczęliśmy nasze spotkanie kilkoma słowami o Bibliotece. Dzieci okazały się doskonale zorientowane w temacie wypożyczania książek, więc nasza lekcja biblioteczna poszła nam bardzo sprawnie.
Potem przyszedł czas na czytanie. Zaczęliśmy od sympatycznej książeczki Herve Tulleta „Turlututu, gdzie jesteś?”. Książka dostarczyła nam wielu wrażeń, a przedszkolaki bardzo żywo włączyły się we wspólne czytanie. Po tej zabawnej historii przeszliśmy do troszkę poważniejszych rzeczy. Rozmawialiśmy o emocjach, dzieci bardzo sprawnie odgadywały nastroje przedstawianych buzi. Rozmowie o emocjach towarzyszyła lektura pt.: „Hipopotam uczy się pływać”, na podstawie której dzieci opowiadały o strachu. I choć przedszkolaki okazały się bardzo odważne, to wspólnie doszliśmy do wnioski, że każdy z nas czegoś choć trochę się boi.
Ostatnim elementem spotkania były rysunki. Dzieci zostały poproszone o narysowanie buzi z wybraną emocją – reszta miała za zadanie odgadnąć, co rysujący miał na myśli.
Dziękujemy za odwiedziny w bibliotece i wspólną zabawę. Zapraszamy w każdy poniedziałek.