W dniu 15 września obchodzony był Światowy Dzień Kropki. Z tej okazji „święto kropki” w bibliotece zagościło podczas cyklu spotkań z przedszkolakami z Niepublicznego „Domowego Przedszkola”, Przedszkola i Żłobka Prywatnego „Mali Odkrywcy” oraz Niepublicznego Przedszkola „SKRZAT” w Jerzmanowicach. Spotkania rozpoczęliśmy od krótkiej lekcji bibliotecznej, dzieci zobaczyły jak wygląda karta biblioteczna, dowiedziały się jak zostać czytelnikiem oraz usłyszały o projekcie skierowanym dla przedszkolaków (dzieci urodzonych między 2013-2016) realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, który został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Po lekcji bibliotecznej przyszedł czas na główny temat spotkania czyli Międzynarodowy Dzień Kropki zachęcający do twórczości i wiary w siebie. Zaprezentowaliśmy i opowiedzieliśmy o książce „Kropka” Petera H. Reynolds, od której wszystko się zaczęło. Rozmawialiśmy też o kropkach, gdzie można je znaleźć i kto je ma. Do głośnego czytania wybrana została historia pewnej uroczej miłośniczki kropek z książeczki pt: „Lubię kropki” Irene Marienborg. Po przeczytanej historii przedszkolaki wykonały wspólne dzieło kropkowe. Każdy z uczestników wylosował po dwie kropeczki z naszego zbioru, a następnie mógł je dokleić w dowolnym miejscu na wielkim kole. W ten sposób powstał wspaniały, kolorowy obraz….oczywiście w kropki, który wraz z dziećmi powędrował do przedszkola. Na zakończenie przedszkolaki pokonały kolorowy, poduszkowy tor przeszkód. Dziękujemy wszystkim przedszkolom, które gościły u nas podczas Kropkowego Tygodnia, za wspólne twórcze spotkania. Spotkanie odbyło się w ramach DKK.