Biblioteka w Przegini z wizytą w Kraju Kwitnącej Wiśni, 25.01.2024

Kolejne spotkanie pn. „Wieczory czwartkowe” za nami. Tym razem powitaliśmy się dziwnym słowem „konichiwa” oraz tradycyjnym gestem powitalnym pewnego tajemniczego kraju, który jednak okazał się być mało tajemniczy, bo bibliotekarka nawet nie zdążyła dokończyć zdania, a już padła odpowiedź, że oczywiście chodzi o Japonię. A skoro kraj był już ustalony, przeszliśmy do szukania jego cech charakterystycznych i skojarzeń, takich jak sushi, sumo, mangi, samuraje, czy zdrowy tryb życia i długowieczność.

Ten ostatni wątek pociągnęliśmy zresztą o wiele mocniej, bo wszyscy, na każdym kroku, musimy pamiętać, że ruch jest kluczowy dla utrzymania zdrowego ciała. Dlatego wspólnie przeszliśmy przez 4-minutowy japoński zestaw ćwiczeń na rozruszanie, zwanych Radio Taiso i praktykowanych powszechnie w całej Japonii. Nie zabrakło też bloku gier, dlatego zagraliśmy kolejną rundę naszej językowej łamigłówki oraz pobawiliśmy się – to już tradycyjny punkt przegińskich spotkań – w „owocki”, tym razem po japońsku.