Ferie zimowe 2023 w naszych Bibliotekach

Tegoroczne ferie w naszych bibliotekach są już dla nas miłym wspomnieniem:)

Przemiłe feryjne zajęcia zaczęliśmy w bibliotece w Jerzmanowicach od wspólnych zabaw w kręgu pozwalających poznać swoje imiona.  Relaksowaliśmy się podczas słuchania opowieści o Nelce i piesku Fafiku. Historia była inspiracją do wspólnej twórczości…I tak powstał nasz osobliwy przyjaciel. To nie był koniec atrakcji. Chwila z książką była wstępem do pełnych gwarnych okrzyków zabaw uczestników, wspólnej gry w planszówki, kolorowania, przeglądania książek, a także ich czytania.

Kolejne dni ferii w bibliotekach okazały się dniami edukacyjnymi, wesołymi, zabawnymi i po raz kolejny pełnymi gier. Z okazji przypadającego 2 lutego Światowego Dnia Mokradeł zajęcia poświęciliśmy WODZIE 💧💧💧 Twórcze warsztaty z książką, gry i zabawy zainspirowane były wodą. Warsztaty rozpoczęliśmy od spotkania z książką pt.: ,,Wielki skarb’’, rozmów nią inspirowanych i zajęć edukacyjnych. Następnie dzieci wykonały tematyczne Eko-Plakaty o istotności szanowania wody. Po skończonej pracy przyszedł czas na gry planszowe, które dzieci bardzo polubiły na poprzednich zajęciach.

Podczas następnych spotkań kontynuowaliśmy zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej. Ciekawie o ekologii? Z nami to było możliwe!!!

Kolorowe i twórcze warsztaty zainspirowane były książką ,,Awantura w śmietniku’’.

Budującym jest fakt jak wiele uczestnicy wiedzieli o segregacji śmieci i recyclingu.
Brawo Wy👏👏👏👏
Później było trochę o ekologii zarówno na poważnie, jak i na wesoło oraz duuużo dobrej kreatywnej zabawy. Uczestnicy w bibliotece w Racławicach okazali się bardzo kreatywni i po krótkiej dyskusji podjęli się stworzenia gier planszowych w grupach.

Zakończenie ferii w bibliotekach było magiczne, kolorowe, twórcze, zaskakujące i wesołe. Ostatnie dni były pełne magii na co miała wpływ fascynująca przygoda opisana w książce ,,Walizka Pana Hanumana’’. Przekonaliśmy się jak dużo zaskakujących sytuacji może nas spotkać, gdy otworzymy tajemniczą walizkę…a później uczestników w bibliotece w Jerzmanowicach odwiedził tajemniczy zwierz…zwany nietoperz 🦇🦇🦇 Po krótkiej rozmowie o życiu tych magicznych ssaków zaczęliśmy inspirowaną echolokacją zabawę…teraz już wiemy jak niesamowitą umiejętność posiadają nietoperze:)

Uczestnicy zajęć w bibliotece w Racławicach wyczarowali rozpoczęte na poprzednich zajęciach gry i z wielką radością wreszcie mogli cieszyć się wspólną grą 🎲🧩♟️
Drugą część zajęć wypełniły ulubione zabawy w mniejszych grupach. Nie zabrakło planszówek, układanek i kolorowych torów przeszkód.

Dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę podczas ferii w naszych bibliotekach.

Do zobaczenia w bibliotekach- tu zawsze czeka na Was przyjazna przestrzeń  📚📖

Ferie zimowe w Bibliotece w Jerzmanowicach

Ferie zimowe w Bibliotece w Racławicach