„Przyroda w naszej okolicy – opowieści o zwierzętach z pokazem filmów z fotopułapek: warsztaty edukacyjne dla klasy 4 ze Szkoły Podstawowej w Przegini, 24.11.2022

Prawdopodobnie jest całkiem spore grono osób, które kiedyś choć przez chwilę zastanawiały się, co robią zwierzęta, gdy nikt ich nie widzi oraz czy nawet nasza najbliższa okolica może poszczycić się bogactwem fauny, którą z ciekawością można badać i poznawać. Jeśli w tym gronie znajdowały się też dzieci z klasy 4. Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Przegini, to stały się prawdziwymi szczęściarzami, mogąc zaspokoić swoją ciekawość, albowiem na zaproszenie biblioteki w Przegini, edukatorka Joanna Dragon z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego przyjechała specjalnie do nich, aby przekazać im tę wiedzę!

Uczestnicy wykładu-pogadanki mieli okazję wejść do świata zwierzęcej codzienności i nauczyć się szacunku do przyrody, a także przyswoić myśl, że jesteśmy za ten świat odpowiedzialni. Uczniowie mogli zaobserwować także piękno natury i zdobyć praktyczną wiedzę odnośnie trybu życia zwierząt występujących w lasach, parkach i na łąkach, które nas otaczają na co dzień. Wreszcie, mogli się uśmiechnąć, oglądając śmieszne lub intrygujące nagrania zwierzęcych zachowań, jakie udało się pracownikom parków i leśnikom „złapać” dzięki fotopułapkom.

Dziękujemy za spotkanie!