Spotkanie z przedszkolakami w Przegini, 28.10.2022

W słoneczny, październikowy piątek, Biblioteka w Przegini po raz kolejny zagościła w miejscowym przedszkolu, w grupach Jagódek i Biedronek, aby z książką w ręce porozmawiać na ważne tematy.

Jagódki wysłuchały opowieści o małej sówce z książki Trochę się zgubiłam, w której to ptaszek wypadł z gniazda i szukał swojej mamy. Okazało się, że mimo wszelkich podobieństw, różnimy się wszyscy między sobą i znalezienie właściwej mamy czasem może być trudne😉 Przy okazji wspomnieliśmy też o ważnej kwestii: co zrobić, gdy się gdzieś kiedyś zgubimy? Wśród dobrych rad najważniejsze chyba, by pamiętać, jak się nazywamy, i postarać się znaleźć jakąś miłą panią do pomocy!

Biedronki z kolei miały okazję poznać całkiem sympatyczną, aczkolwiek trochę leniwą rodzinę… Leniwczaków😊 Chcąc ułatwić sobie życie, planowali oni posiadanie psa, a skończyli – z leniwcem! Który, choć okazał się faktycznie niezbyt aktywny życiowo, to jednak w nieoczekiwany sposób pobudził kreatywność rodziny Leniwczaków. Biedronki opowiedziały też, jakie są ich sposoby na wyzwalanie się z leniuchowania, bo co za dużo, to niezdrowo, nawet w kwestii odpoczynku😊