Drugie spotkanie z cyklu czterech lekcji bibliotecznych połączonych z przedstawieniem teatrzyku kamishibai dla klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach, 21 i 22. 09. 2022

Za nami radosne ponowne spotkania z klasami pierwszymi Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach w ramach cyklu czterech lekcji bibliotecznych połączonych z przedstawieniem teatrzyku kamishibai.
Zaczęliśmy od przypomnienia “wiadomości bibliotecznych” z poprzedniego spotkania. Następnie wspólnie głowiliśmy się nad tajemniczą umiejętnością bibliotekarek znajdowania konkretnej książki w ogromie innych;)
Po takiej dozie wiedzy przyszedł wyczekiwany moment spotkania z drugą częścią teatrzyku kamishibai “Historia o zwykłym kosmicie, który stał się niezwykłym uczniem”. Poznaliśmy dalsze losy historii sympatycznego kosmity, który rozpoczął swoją naukę w ziemskiej szkole. Kontynuowaliśmy rozmowy z uczniami klas pierwszych o ich przeżyciach z początków edukacji szkolnej w tym istotnych kwestii związanych z właściwym przygotowywaniem się do szkoły i zrozumieniem zasad obowiązujących podczas trwania lekcji.

Miejsce na harce też się znalazło;)

Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia za tydzień.

21.09.2022 (środa) odwiedziła nas klasa I A wraz z Panią Ewą Florczyk.

22.09.2022 (czwartek) odwiedziła nas klasa I C wraz z Panią Sylwią Wiech.

22.09.2022 (czwartek) odwiedziła nas klasa I B wraz z Panią Izabelą Filipowską – Krzystanek.