Spotkanie autorskie z Adamem Skrodzkim16.08.2021

Brygada Brawurowych Kur jest już nam znana „od kuchni” dzięki opowieścią naszego gościa, autora i twórcy humorystycznego cyklu przygód tejże grupy przedsiębiorczych kur.
Adam Skrodzki to urodzony w Katowicach, mieszkający w Lublińcu, z wykształcenia logistyk, z powołania literat. Brygada Brawurowych Kur jest jego debiutem książkowym. Autor od dzieciństwa marzył o literackiej karierze, o czym zaświadcza wybór komunijnego prezentu w postaci maszyny do pisania. Niezawodne urządzenie jest w jego posiadaniu do dziś, lecz dźwięczny stukot czcionek naraża autora na szykany ze strony apodyktycznego kota. W literaturze najwyżej ceni szczerość, a ta wyrasta tylko z uważnej obserwacji rzeczywistości. Wyznaje zasadę głoszącą, że jeśli wychodzisz rano po bułki i wracasz bez tematu na powieść, to na pisarza się nie nadajesz. Może właśnie dlatego woli słuchać niż mówić, zwłaszcza o sobie. O ile na kartach jego powieści wiele się dzieje, tak – w myśl przysłowia: szewc bez butów chodzi – sam jest zdecydowanie powściągliwy w słowie mówionym. Chyba że chodzi o piłkę nożną. Stawia pierwsze kroki w krawiectwie; ręczne szycie okazało się doskonałym odpoczynkiem między pisaniem kolejnych tomów Brygady Brawurowych Kur (i nie tylko). Na razie ma na swoim koncie jeden krawat, ale kolejne są już w fazie projektów.
Brygada Brawurowych Kur to przezabawna seria książek, idealnych dla czytelnika w każdym wieku! Myślicie, że kury żyją tylko w gospodarstwach, śpią w kurnikach i znoszą jaja? Nawet nie wiecie, w jakim jesteście błędzie… W XXI wieku kury są żołnierzami Brygady Brawurowych Kur! Przekonali się o tym Ci, którzy już sięgnęli po książki i uczestnicy spotkania z twórcą grupy niesamowitych kur…..które autor spotkał osobiście J

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach projektu „Książką zaopiekowani”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz ze środków Gminy Jerzmanowice-Przeginia.