22 lipca obyło się spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach. W związku z nowymi okolicznościami sanitarnymi spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu przy pięknej lipcowej pogodzie.
Na początku spotkania dzieci mogły usłyszeć o akcji skierowanej do nich. „Mała książka, wielki człowiek”- bo o niej mowa, okazała się świetnie znana dzieciakom, co bardzo nas cieszy.
Po tym krótki wprowadzeniu rozpoczęliśmy rozmowę o temacie przewodnim dzisiejszego spotkania czyli o odmierzaniu czasu. Najpierw wspólnie z dziećmi przeprowadziliśmy krótkie zajęcia ortofoniczne – przedszkolaki naśladowały dźwięki wydawane przez różne zegary.
Po zabawie przeczytaliśmy książkę autorstwa Reka Kiraly – „Mała duża historia o jutrze”, która opowiada o zmianie dnia z dzisiejszego na jutrzejszy. Opowieść spodobała się małym słuchaczom na tyle, że poprosili o jeszcze. Na taką prośbę może być tylko jedna odpowiedź – jasne! J Kolejną przeczytaną pozycją była książka polskich autorów Izabeli Zięby i Urszuli Palusińskiej „Czy to długo, czy krótko”. Po tej chwili skupienia przyszedł czas na ostatni element naszego spotkania; zabawę ruchową. Dobrze już zanana przedszkolakom kolorowa chusta stała się doskonałym elementem zamykającym nasze dzisiejsze spotkanie. Dziękujemy.