W chłodny poniedziałkowy poranek Filię biblioteczną w Sąspowie odwiedzili uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wraz z Paniami wychowawczyniami. Zajęcia rozpoczęły się od popularnej zabawy w „głuchy telefon”, dzieciaki przekazywały sobie skrupulatnie hasło, po ich uśmiechach widać było, że hasło wiele im mówi. Na koniec zabawy okazało się, że; „Bolek i Lolek” to doskonale znana wszystkim bajka. Po tej zabawie przyszła pora na czytanie, w którym kryła się wskazówka, jakie będą dalsze zadania. Kto uważnie słuchał sympatycznej Pani Kingi ten wiedział, że kolejne zadania będą wiązać się z pięknem naszego kraju, bowiem Bolek i Lolek na kartach czytanej dzisiaj książki odkrywali uroki Polski. Zabawą, która bardzo podobała się dzieciom było „szukanie owieczki”; jeden z ochotników zamykał oczy, a reszta dzieci przekazywała sobie za plecami dzwoneczek – „pasterz” – ochotnik miał wskazać gdzie jest owieczka, który z kolegów ma w tym momencie dzwoneczek. Zabawa ta była fajnym nawiązaniem do podhalańskiego redyka – czyli  uroczystego wyjścia z owcami na pastwiska na górskich halach.
Na koniec dzieciaki podzielone na dwie grupy dostały ostatnie zadanie do wykonania  – narysować swoją wizję stroju łowickiego oraz zrobienie projektu dywanu kwiatowego, podobnych do tych w Spycimierzu. Wszystkie zadnia podobały się naszym uczestnikom, mamy nadzieje, że ta wyprawa z Bolkiem i Lolkiem zainspiruje uczniów do odkrywania kolejnych przygód na kartach literatury. Warsztaty literackie  odbyły się w ramach projektu pt. „Książka-mądry towarzysz na całe życie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.