Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 1 – 9 czerwca 2019 r. odbywa się XVIII  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorem tej akcji jest fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, która namawia do codziennego 20-minutowego głośnego czytania dzieciom i przekonuje, że jest to najlepszy sposób na wspólnie spędzony czas i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka.
Jak co roku nasza biblioteka aktywnie uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Ten piękny, poświęcony czytaniu tydzień obfituje w odwiedziny. W gorący czwartek 6 czerwca odwiedziły nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola „SKRZAT” w Jerzmanowicach.
Rozpoczęliśmy od poznania biblioteki i Pani bibliotekarki, która w prosty sposób, podczas moderowanej rozmowy z dziećmi, opowiedziała jak funkcjonuje biblioteka oraz jak można z sukcesem korzystać z wszystkich oferowanych przez bibliotekę usług. Przypomniała również o akcji „Mała książka, Wielki człowiek” w ramach której wszystkie dzieci urodzone w latach 2015-2017 mogą uzyskać wyprawkę czytelniczą w postacie pięknej wydanej książeczki. Następnie w wielkim kolorowym kole zatańczyliśmy integracyjny taniec, po którym wytchnieniem było wysłuchanie głośno czytanej książki z zasobów DKK dla dzieci. Książka autorstwa Przemysława Wechterowicza pt. „Kocham Pana, Panie Tygrysie” to pełna humoru opowieść dla wszystkich, którzy marzą o niezwykłych przygodach i lubią dobrą zabawę, podobnie jak rezolutny Adaś, bohater książki. Autor w tej sympatycznej historii pokazuje, że nie trzeba wyjeżdżać do dalekich krajów, by przeżyć coś wyjątkowego. Wystarczy tylko się odważyć, a przygoda jest tuż-tuż.  Po chwili rozmowy omawiającej przeczytana książkę przyszła pora na kolorowe zabawy ruchowe z chustą animacyjną, którym zawsze towarzyszy wiele emocji i radości.
Dziękujemy za radosne spotkanie i zapraszamy ciepło do biblioteki po kolejne fascynujące przygody z książką