Wystawa "Utracone. Przedwojenne małe ojczyzny"

Zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć przedwojennych (w wersji cyfrowej), które pochodzą ze zbiorów archiwów społecznych – głównie Cyfrowych Archiwów Tradycji Lokalnej.

Chłopiec otoczony stadem koni, bosi robotnicy w czasie chwili wytchnienia od pracy, pary na wiejskiej potańcówce, kobiety ćwiczące zakładanie masek przeciwgazowych – te i wiele innych momentów z życia wsi i małych miasteczek w ostatnich latach przed wybuchem II wojny światowej będzie można obejrzeć na wystawie Utracone. Przedwojenne małe ojczyzny. Ekspozycję tworzą zdjęcia ze zbiorów archiwów społecznych – głównie Cyfrowych Archiwów Tradycji Lokalnej, zainicjowanych przez Ośrodek KARTA i działających przy bibliotekach miejskich i gminnych w całym kraju. Wystawa jest efektem współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie i Ośrodka KARTA w Warszawie.

Jednocześnie miło nam poinformować, że zdjęcie ze zbiorów Pan Mirosława Gąsiorka z Jerzmanowic znalazło się na tej wystawie na stronie 18 zatytułowane “Trzyciąż”.