Warsztaty z elementami biblioterapii w ramach Ogólnopolskiej akcji Czytamy z Sercem i Dyskusyjnych Klubów Książki, 28.09.2023

“…trzeba pamiętać, że nie ma dwóch takich samych serc. Każde jest inne, ale zawsze delikatne jak chińska porcelana… Dlatego każde trzeba potraktować inaczej. Są takie, które wymagają specjalnego kleju z czułości, i takie, którym potrzebna jest mieszanka zachwytu i bliskości. Jedne trzeba smarować wieloma warstwami współczucia i długo czekać, aż wyschną, a inne goją się po przyklejeniu plastra z radości albo dobroci. Są też takie serca, którym potrzebny jest opatrunek ze zwyczajnej życzliwości.”

Dzisiaj nasza biblioteka dla uczniów z klas czwartych Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach dwukrotnie zamieniła się w wyjątkową pracownię.

Rozpoczęliśmy spotkanie od wysłuchania pięknej książki Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel pt.: “Pracownia Aurory”. Po krótkiej moderowanej przez bibliotekarkę rozmowie uczniowie  rozpoczęli twórczą pracę w grupach nad eliksirem na obolałe strefy SERCA KLASY, o których wcześniej wspólnie rozmawialiśmy.

W dobrych sercach i myślach młodych ludzi powstały piękne receptury na mikstury wspierające aktualne potrzeby danej grupy.

Warsztaty z elementami biblioterapii były wydarzeniem w ramach Ogólnopolskiej akcji: Czytamy z Sercem oraz Dyskusyjnych Klubów Książki