“…trzeba pamiętać, że nie ma dwóch takich samych serc. Każde jest inne, ale zawsze delikatne jak chińska porcelana… Dlatego każde trzeba potraktować inaczej. Są takie, które wymagają specjalnego kleju z czułości, i takie, którym potrzebna jest mieszanka zachwytu i bliskości. Jedne trzeba smarować wieloma warstwami współczucia i długo czekać, aż wyschną, a inne goją się po przyklejeniu plastra z radości albo dobroci. Są też takie serca, którym potrzebny jest opatrunek ze zwyczajnej życzliwości”.

Dzisiaj nasza biblioteka dla uczniów z klas czwartych Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach dwukrotnie zamieniła się w wyjątkową pracownię.

Rozpoczęliśmy spotkanie od wysłuchania pięknej książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt.: Pracownia Aurory. Po krótkiej moderowanej przez bibliotekarkę rozmowie, uczniowie rozpoczęli twórczą pracę w grupach nad eliksirem na obolałe strefy SERCA KLASY, o których wcześniej wspólnie rozmawialiśmy.

W dobrych sercach i myślach młodych ludzi powstały piękne receptury na mikstury wspierające aktualne potrzeby danej grupy.

Warsztaty z elementami biblioterapii były wydarzeniem w ramach Ogólnopolskiej akcji Czytamy z Sercem oraz Dyskusyjnych Klubów Książki.