„Mój przyjaciel nietoperz” – warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków z gminy Jerzmanowice-Przeginia

Dzięki nieocenionym edukatorkom z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, w bibliotekach w Jerzmanowicach, Racławicach i Przegini mieliśmy okazję zorganizować spotkania poświęcone tym ciągle jeszcze tajemniczym i muszącym mierzyć się z licznymi stereotypami zwierzętom, jakimi są nietoperze.

Dwie grupy z przedszkola samorządowego w Jerzmanowicach: Kotki Psotki i Mądre Sowy, Pszczółki z Racławic oraz Pszczółki i Biedronki z Przegini miały okazję, aby na samym początku zajęć skonfrontować swą dotychczasową wiedzę o nietoperzach z wiedzą naukową na temat ich życia: co jedzą? Jaki mają tryb funkcjonowania? Co robią, żeby przetrwać zimę? Gdzie nocują? Z tymi wszystkimi pytaniami możecie państwo śmiało zwracać się do uczestników naszych zajęć, gdyż wiedzą na ten temat bardzo dużo😊

Po wspólnym omówieniu życia nietoperzy, przyszedł czas na zaprzyjaźnienie się z nimi! Każde dziecko wykonało z filcu, sznurka i nasion własnego nietoperza, którego będzie można przyczepić na lodówkę, aby umilał domownikom popołudnia jak najwierniejszy przyjaciel.

Furorę zrobiła również prosta zabawa w echolokację, w czasie której dzieci w rolach nietoperza i ćmy ćwiczyły swój zmysł słuchu i zręczność😊

Dziękujemy pracowniczkom Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego za przyjazd i kreatywne przekazanie dzieciom wiedzy!

„Mój przyjaciel nietoperz” – warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków w Jerzmanowicach

„Mój przyjaciel nietoperz” – warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków w Przegini