Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem w ramach Tygodnia Bibliotek 2022, 9.05.2022

W piękny, majowy ranek naszą bibliotekę odwiedziła radosna grupa przedszkolaków z Domowego Przedszkola w Jerzmanowicach i Samorządowego Przedszkola w Jerzmanowicach. Dzieci miały okazję spotkać prawdziwego pisarza:) Gościliśmy Pana Wiesława Drabika – autora pięknie ilustrowanych, pouczających i pełnych humoru wierszowanych bajeczek, chętnie czytanych przez dzieci oraz rodziców. Autor w humorystyczny i niejednokrotnie wierszowany sposób przedstawił swój dorobek pisarski, pokazując najróżniejsze stworzone przez siebie książki. Dzieci z uwagą słuchały czytanych fragmentów kolorowych książek. Mnóstwo emocji wzbudziły liczne zagadki, łamigłówki i pytania. Dzieci radziły sobie znakomicie, głośno wykrzykując odpowiedzi.  Za dobrą odpowiedź autor dawał drobny upominek w postaci naklejek. Uczestnik zabawy, który uzbierał najwięcej fantów mógł wybrać siebie książkę w podarunku od Pana Drabika.

Dzieci bawiły się świetnie, a po spotkaniu autor podpisywał książeczki dodatkowo tworząc na poczekaniu zabawne rymy dla każdego z dzieci.

Dziękujemy zarówno Autorowi jak i dzieciom za wspaniałe spotkanie. Książeczki Wiesława Drabika są dostępne w naszych bibliotekach. Zapraszamy.