Spotkania multimedialne na żywo online z pisarzem Marcinem Koziołem dla dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu całej gminy Jerzmanowice-Przeginia w ramach projektu z „Książka oknem (wszech)świata” , które odbyły się 29.09.2020
Dla szerokiego grona dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu całej naszej gminy to był zdecydowanie multimedialny i pełen pozytywnych przeżyć wtorek. Rozpoczęliśmy elektryzującym spotkaniem z władcą piorunów. Wiemy, że trudno uwierzyć, a jednak…
Pan Marcin Kozioł, autor lektury uzupełniającej dla klas 4-6 pt.: „Skrzynia władcy piorunów” zabrał nas
w podróż pełną niezwykłych przygód bohaterów, detektywistycznych zagadek i odkrywania metod łamania szyfrów. Mieliśmy możliwość poznać bliżej osobę wynalazcy Nikoli Tesli, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej.
Na przygodzie i spotkaniu z władcą piorunów się nie skończyło. Po krótkiej przerwie uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z przedszkoli z terenu naszej gminy wybrali się w odlotową przygodę wraz z Wombatem Maksymilianem, bohaterem nagradzanych powieści podróżniczych dla dzieci z elementami edukacyjnymi
i interaktywnymi. Książki z przygodami „Wombata Maksymiliana” zdobyły Nagrodę Magellana 2016 – nagrodę główną dla najlepszego przewodnika dla dzieci ogłoszoną przez „Magazyn Literacki Książki”, „Kontynenty” i „Podróże” podczas Warszawskich Targów Książki w maju 2017.
Na zakończenie dnia pełnego emocjonujących spotkań kolejne grupy dzieci z przedszkoli i klas 1-3 ze szkół z terenu całej gminy mały możliwość przeżyć piękną opowieść o przyrodzie. Podczas ostatniego spotkania poznaliśmy rodzinę puchaczy, bohaterów książek zawierających elementy edukacyjne i interaktywne (ukryte filmy o pogodzie). Seria „Pogoda dla Puchaczy” jest efektem współpracy Marcina Kozioła z prezenterem pogody Bartkiem Jędrzejakiem.
Wszystkie spotkania przyniosły dzieciom wiele przeżyć, emocji i zaskakujących sytuacji wynikających z ich interaktywnego charakteru. Autor chętnie nawiązywał kontakt z uczniami i przedszkolakami. Najodważniejsi i pełni pomysłów aktywnie brali udział w spotkaniach, zadając pytania do kamery, pisząc na czacie, a nawet rysując….tak, tak… Podczas spotkania na żywo, w kooperacji wszystkich chętnych dzieci z całej gminy powstał „Puchacz na miarę XXI wieku” – cytując młodych twórców i nauczycieli piszących na czacie podczas spotkania.
Spotkania odbyły się w ramach projektu z „Książka oknem (wszech)świata” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dziękujemy za aktywny udział i włączenie się w multimedialne wydarzenie na skali całej gminy!

Wszystkich odkrywców, wynalazców, podróżników i miłośników książek zapraszamy do naszych bibliotek gdzie czekają książki naszego dzisiejszego gościa Pana Marcina Kozioła.