Nietoperzowa lekcja biblioteczna i spotkanie czytelnicze DKK dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola SKRZAT w Jerzmanowicach

“Zanim kogoś ocenimy, spróbujmy go choć trochę poznać. Zwykle bowiem najbardziej boimy się tego, czego nie znamy” ten mądry cytat kończy historię pewnej sympatycznej nietoperzycy pt.: “Elizka nie jest straszydłem” Simony Smatany.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola SKRZAT w Jerzmanowicach przybyły do biblioteki w Jerzmanowicach na lekcję biblioteczną poświęconą nietoperzom i akceptacji inności. Podczas rozmowy okazało się, że dzieci sporo już wiedzą o tych fascynujących ssakach. Niektórzy mieli już nawet okazję widzieć nietoperze, gdy na swój odpoczynek wybrały przedszkolny parasol ogrodowy czy elewację budynku.

Uzupełniona wiedza i obalone nieprawdziwe mity pozwoliły nam na radosną zabawę. Wspólnie mogliśmy poczuć się jak nietoperze polujące na ćmy w gęstym lesie. Okazało się, iż zastąpienie dominującego u nas zmysłu wzroku słuchem jest dużym wyzwaniem. Chętnych na to doświadczenie było baaaardzo wielu…

Nie dziwne skoro nietoperze są takie fascynujące😍

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci.