Dzień Kropki w bibliotece-spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z Samorządowego Przedszkola w Jerzmanowicach

“Książkę dedykuję(…) mojemu nauczycielowi matematyki w siódmej klasie, który zachęcił mnie do postawienia własnej kropki.”[taką dedykację, kanadyjski pisarz i ilustrator, Peter Reynolds zamieścił w swojej książce “Kropka” (“The Dot”)]

Twórca opowiadania nie przypuszczał, że będzie inspiracją do stworzenia w 2008 roku Międzynarodowego Dnia Kropki, który aktualnie jest obchodzony w 196 krajach, m.in. w Polsce.

Święto kreatywności sprowadziło do naszej biblioteki wszystkie grupy z Samorządowego Przedszkola w Jerzmanowicach. Przez dwa dni, zainspirowani historią bohaterki książki, wspólnie rozmawialiśmy o wartości podejmowania próby nawet, gdy początkowo działanie wydaje się niewykonalne.

Kropka wyzwoliła w nas pokłady twórczego ruchu, gdyż jak mówi znane przysłowie “w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Biblioteka to wasze miejsce pełne radości❤️📚

Spotkania odbyły się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci.