“Kodowanie w Bibliotece” 2019 – Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach

“Kodowanie w Bibliotece” 2019

“Kodowanie w Bibliotece” 2019

“Kodowanie w Bibliotece” 2019

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka znalazła się wśród finalistów konkursu “Kodowanie w bibliotece”.
Projekt „Kodowanie w Bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wyposażyła biblioteki w sprzęt elektroniczny umożliwiający naukę podstaw kodowania.

Celem projektu jest m.in. „promowanie wizerunku bibliotek publicznych jako instytucji zapewniających dostęp do twórczo realizowanej edukacji pozaformalnej uzupełniającej kompetencje zdobywane przez dzieci i młodzież w szkołach”. 
W ramach projektu biblioteka otrzymała sprzęt do nauki podstaw programowania (trzy tablety, trzy gry edukacyjne Scottie Go! – w wersji edukacyjnej oraz trzy roboty Photon z fiszkami i scenariuszami wraz z akcesoriami – matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie) oraz weźmie udziału w szkoleniu na temat organizacji i prowadzenia tego typu zajęć w bibliotece. Uczestnictwo w projekcie sprawi, że nauka przez zabawę pod okiem wyszkolonego instruktora, stanie się lepszym sposobem na „zarażenie” młodych ludzi nowatorskimi działaniami edukacyjnymi, rozwinie umiejętność logicznego myślenia oraz wyzwoli ich kreatywność. Pokaże świat technologii w bardziej przystępny i zrozumiały sposób.

    • Categories: 2019