Logo libra

IBUK LIBRA 2019
Biblioteka wykupiła na kolejny rok bezpłatny dostęp 
do Czytelni Internetowej czynnej całą dobę'

PIN-y do logowania dostępne 
w Bibliotekach na terenie gminy. 

Miło nam poinformować, że od 1 stycznia 2019 r. Biblioteka w Jerzmanowicach kontynuuje dla Naszych Czytelnikom kolejny, bezpłatny roczny dostęp do wybranych tytułów książek on-line Czytelni internetowej: libra.ibuk.pl.

Dostęp do IBUK LIBRA – czytelni książek on-line dla naszych czytelników możliwy jest dzięki udziałowi naszej Biblioteki w Konsorcjum „Małopolskie Biblioteki Publiczne”. Dzięki niemu Biblioteka wykupiła kolejny roczny dostęp do około 2000 tytułów elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN i innych wydawnictw. W ofercie znajdują się zarówno podręczniki akademickie i publikacje naukowe, jak również poradniki z różnych dziedzin wiedzy oraz literatura piękna dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Z publikacji na http://libra.ibuk.pl/ można korzystać na miejscu w Bibliotece, jak również na komputerach domowych oraz na urządzeniach mobilnych, (szczegółowe informacje TUTAJ) po uprzednim pobraniu w bibliotece specjalnego PIN-kodu umożliwiającego dostęp do serwisu oraz zarejestrowanie się na stronie serwisu – do przeglądania publikacji potrzebne jest połączenie z siecią Internet (kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece od dyżurującego bibliotekarza).

Warunkiem uzyskania dostępu i PIN-u jest posiadanie karty bibliotecznej oraz utworzenie indywidualnego konta w serwisie Ibuk libra. Zapisany użytkownik otrzymuje unikalny kod PIN. Instrukcja – jak dodać PIN do konta osobistego TUTAJ.

Serwis Ibuk libra to całodobowy dostęp do książek z dowolnego miejsca. Serwis zapewnia zaawansowane narzędzia do pracy z tekstem – przygotowane z myślą o studentach, wykładowcach, czytelnikach, profesjonalistach:

  • wyszukiwanie wewnątrztekstowe
  • dodawanie zakładek
  • zaznaczanie fragmentów tekstu
  • wprowadzanie własnych notatek
  • tagowanie fragmentów
  • eksport notatek (prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę)
  • tryb optymalny / zgodny
  • wstawianie przypisów (wkrótce)

Uwaga !!!!

Wszystkie Piny aktywne do grudnia 2018 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych pinów!!!!

Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra: