Spotkanie autorskie z Remigiuszem Rączką połączone z degustacją w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki, 21.10.2022

Piątkowy wieczór w naszej bibliotece to była wielowymiarowa uczta, tym razem nie tylko literacka. Zorganizowaliśmy dla naszych czytelników smakowite spotkanie autorskie z Panem Remigiuszem Rączką połączone z degustacją własnoręcznie przygotowanych przez naszego gościa pyszności. Nasz gość w przesympatyczny sposób opowiadał o tajnikach swojej kuchni, dzieląc się wieloma praktycznymi „knifami”. Po pierwszej części opowieści nastał czas na degustację przygotowanych przez Pana Remigiusza świeżutkich i bajecznie pachnących „kołoczków”. Wspaniały smak degustacji uatrakcyjniła chwila z muzyką graną na żywo w wykonaniu Zespołu muzycznego „Sokoły” pod kierunkiem Pana Wasyla Stefanyuka, działającego na terenie naszej gminy.

Humorystycznym opowieściom naszego gościa nie było końca. Remigiusz Rączka to popularny i lubiany śląski kucharz i restaurator. Prowadzi program telewizyjny “Rączka gotuje” i “Klasztorne smaki”. Autor książek: “Rączka gotuje na beztydziyń i świynta”, “Zasmakuj w Sienkiewiczu”, “Remigiusz Rączka gotuje przysmaki z Sienkiewicza”.

Spotkanie zorganizowaliśmy w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w 2022 roku”, realizowanego przy wsparciu finansowym Instytutu Książki.