Spotkanie biblioterapeutyczne „O uczciwości” dla uczestników Ogniska Terapeutycznego prowadzonego przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, 21.06.2022

Wtorek, pierwszego dnia lata, przywitał nas „nieletnim” chłodem 🙂

Spotkanie było drugim w cyklu zajęć biblioterapeutycznych poświęconych opowiadaniu o wartościach. Najpierw uczestnicy wysłuchali opowieści autorstwa Agnieszki Frączek pt. „Uczciwość, czyli łaciata radość” z książki pt. „12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach”. Następnie zanurzyliśmy się w rozmowach o własnych doświadczeniach i przemyśleniach. Temat był sporym wyzwaniem. Niby wszyscy czujemy o co chodzi z uczciwością, ale już trudniej opisać konkretne przykłady. Zastanawialiśmy się co to znaczy być człowiekiem uczciwym i z czym kojarzymy uczciwość. Pomocą w rozmyślaniach było wysłuchane opowiadanie z mądrym przesłaniem. Wspólnie stworzyliśmy wspaniały kolorowy plakat ukazujący jak różnorodnie można rozumieć uczciwość.

Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia w bibliotece 🙂