W dniu 13 maja odbyło się bardzo przyjemne spotkanie z ,,Małymi Wielkimi Ludźmi” z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy”  z Jerzmanowic i w dniu 18 maja z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „Skrzat” w Jerzmanowicach .  Spotkania rozpoczynały się od ciekawej zagadki, która wprowadzała dzieci w krótką lekcje biblioteczną. Wiele ze zgromadzonych dzieci zarówno z jednego i drugiego przedszkola doskonale orientowało się w zagadnieniach związanych zarówno z biblioteką jak i wypożyczaniem książek. Z kolei spotkania z książką nawiązywały do zagadnień związanych z nastrojami, złymi i dobrymi emocjami. Dzieci dowiedziały się jak można w łatwy sposób poprawić sobie humor i rozwiązać problemy, które wydają się nie do rozwiązania. W omówieniu tych zagadnień pomogła książka Agnieszki Zimnowidzkiej  pt ,,Dąsacze” z serii HUMORESKI. Na zakończenie dzieci wykonywały emotki, które miały odzwierciedlać nastroje jakie mogą towarzyszyć zarówno dzieciom jak również osobom dorosłym. Świetnie sobie z tym zadaniem poradziły i na koniec wszystkie prace zostały naklejone na duże kartony, które zostały zawieszone w bibliotece. Spotkania kończyły się bardzo lubianym przez dzieci torem przeszkód ułożonym z puf.

Dziękujemy za miłe spotkanie 🙂

Spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy” (13.05.2022)

Spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola „Skrzat” w Jerzmanowicach (18.05.2022)