17.05.2022 – Spotkanie autorskie dla młodzieży – uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach z lokalnym twórcą, pisarzem i podróżnikiem Andrzejem Muszyńskim

Fascynującymi opowieściami zaczął się wtorek dla młodzieży SP w Jerzmanowicach. Klasy siódme przybyłe do Powiatowej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowicach spotkały „człowieka tutejszego”, niemalże sąsiada, a zarazem twórcę, pisarza i podróżnika – Pana Andrzeja Muszyńskiego.

Pierwsza część spotkania była poświęcona naszej przepięknej, niejednokrotnie niedocenianej wspaniałej okolicy. Autor opowiedział o powstawaniu i pracy nad najnowszą książką „Dom ojców” . Jest to publikacja poświęcona Jurze, fascynującej historii i prehistorii, której ślady można znaleźć w miejscowościach naszej gminy, np. w licznych jaskiniach.

Podczas spotkania udaliśmy się w najodleglejsze zakątki świata, niektóre całkiem dziewicze i dzikie. Pan Andrzej opowiedział o swojej pasji związanej z podróżami. Niesamowitych przeżyciach podczas wędrówki przez puszczę, pustynię czy też udział w badaniach archeologicznych w Uzbekistanie.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali opowiadanych historii. Dowodem na to były zadawane pytania i zasłuchane twarze. Niewątpliwą pomocą i wspaniałym uzupełnieniem omawianych przeżyć były przepiękne zdjęcia z odbytych przez Pana Andrzeja podróży. Autor został nagrodzony gromkimi brawami…..
Biblioteka to faktycznie świat w jednym miejscu 🙂