Tydzień Bibliotek 2022. Warsztaty „Stwórz sobie królową” z Anną Kaszubą-Dębską, 11.05.2022

Na zaproszenie PiGBP w Jerzmanowicach Zespół Szkół w Przegini oraz w Sąspowie gościł w swoich progach Annę Kaszubę-Dębską, autorkę kilku wydawnictw dziecięcych oraz biografii ludzi polskiej kultury, a także malarkę, ilustratorkę i artystkę. Podczas warsztatów pt. „Stwórz sobie królową”, w czasie których wykorzystana została książka Poczet królowych polskich, jej autorka sprawdzała wiedzę dzieci na temat polskich władczyń, które związane są z Krakowem i Wzgórzem Wawelskim.

Okazało się, że o wiele lepiej znana jest historia królów niż królowych, dlatego też polska herstoria, czyli opowieść o historii kobiet, zasługuje na większą uwagę ze strony dzieci. Anna Kaszuba-Dębska opowiedziała swoim małym słuchaczom kilka ciekawostek z życia wybranych królowych, a po ich wysłuchaniu dzieci zaprojektowały własną kukiełkę wybranej królowej na, podstawie portretów książkowych wawelskich władczyń.

Zdjęcia poniżej z Zespołu Szkół w Przegini i w Sąspowie