USŁYSZ KSIĄŻKĘ…

Informujemy, że Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu użyczono nam nieodpłatnie 1 urządzenie Czytak 4P zakupiony ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych w roku 2017. Czytak 4P to odtwarzacz cyfrowych książek mówionych przystosowany do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka wypożycza Czytak 4P z nagranymi książkami czytelnikom z dysfunkcjami wzroku uniemożliwiającymi czytanie książek drukowanych.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. Obecnie zbiór liczy prawie 2850 książek mówionych i systematycznie się powiększa.

We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wzbogacać zasoby cyfrowe dostosowane dla osób z wadą wzroku.

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z nowej usługi i wypożyczyć odtwarzacz?

Przyjść do biblioteki w Jerzmanowicach,  zapisać się do niej (jeśli nie jesteśmy czytelnikami), wypełnić stosowne oświadczenie i wypożyczyć odtwarzacz cyfrowej książki mówionej – Czytak4P na okres max 60 dni.

Regulamin wypożyczenia czytaka:

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA CZYTAKA 4P