Wyniki konkursu plastycznego w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach pt. „Zaprojektuj okładkę do książki Stanisława Lema Bajki robotów”

Uczniowie klas V-VII z terenu Gminy Jerzmanowice-Przeginia mieli możliwość zaprezentowania zarówno swoich uzdolnień plastycznych jak i wyobraźni w ramach konkursu plastycznego pt. „Zaprojektuj okładkę do książki Stanisława Lema Bajki robotów”, w ramach realizowanego przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach projektu „Książką zaopiekowani”. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz ze środków Gminy Jerzmanowice-Przeginia.
Do biblioteki docierały różne prace w formie ilustracji, kolarzy i rysunków. Prace prezentowały wymyślone i twórcze przez uczniów wizje okładek do książki Stanisława Lema „Bajki Robotów”. Nagrodzone prace można podziwiać na wystawie w budynku biblioteki obok wejścia do wypożyczalni.

Spośród prac które wpłynęły, komisja zdecydowała się wyłonić laureatów:

I miejsce – Martyna Kuś

II miejsce – Lena Pęgiel

III miejsce – Maria Filipek

oraz przyznać wyróżnienia:

Patryk Goraj, Weronika Izdebska, Oskar Mosurek, Magdalena Nowak, Marika Stach

Wszyscy Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody. Zapraszamy po odbiór nagród do Biblioteki w Jerzmanowicach 🙂

Dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. 
Do zobaczenia w bibliotece😊