Spotkanie autorskie dla młodzieży Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Racławicach z lokalnym twórcą, pisarzem i podróżnikiem Andrzejem Muszyńskim 25.10.2021

Fascynującymi opowieściami zaczął się tydzień dla młodzieży SP w Racławicach. W poniedziałkowy mroźny poranek szkołę odwiedził „człowiek tutejszy”, sąsiad, a zarazem twórca, pisarz, podróżnik – Pan Andrzej Muszyński. Podczas spotkania udaliśmy się w najodleglejsze zakątki świata, niektóre całkiem dziewicze i dzikie. Pan Andrzej opowiedział o swojej pasji związanej z podróżami. Niesamowitych przeżyciach podczas wędrówki przez puszczę, pustynię czy też udział w badaniach archeologicznych w Uzbekistanie.
Druga część spotkania była poświęcona naszej przepięknej, niejednokrotnie niedocenianej wspaniałej okolicy. Autor opowiedział o pracy nad nową książką poświęconą Jurze, fascynującej historii i prehistorii, której ślady można znaleźć w miejscowościach naszej gminy, np. w licznych jaskiniach.
Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali opowiadanych historii. Dowodem na to były zadawane pytania i zasłuchane twarze. Niewątpliwą pomocą i wspaniałym uzupełnieniem omawianych przeżyć były przepiękne zdjęcia z odbytych przez Pana Andrzeja podróży.
Spotkanie autorskie odbyło się w ramach realizowanego przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach projektu „Książką zaopiekowani”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz ze środków Gminy Jerzmanowice-Przeginia.