8.10.2021 Lekcja biblioteczna dla dzieci z Domowego Przedszkola w Jerzmanowicach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci oraz promocja projektu wyprawek czytelniczych „Mała książka- Wielki człowiek”.

Dzisiejszego poranka odwiedziła bibliotekę grupa dzieci z Domowego Przedszkola w Jerzmanowicach.
Spotkanie rozpoczęliśmy małą lekcją biblioteczną. Okazało się, że część dzieci bardzo dobrze orientuje się w zagadnieniach związanych z biblioteką i wypożyczaniem książek. To wielka radość widzieć twarze dzieci odwiedzających bibliotekę i słyszeć iż przychodzą z rodzicami do biblioteki po książki. Dzieci odwiedzające bibliotekę po raz pierwszy dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem i móc wypożyczać wybrane przez siebie książki do domu. Przedszkolaki usłyszały również o wspaniałej akcji skierowanej do nich. „Mała książka, wielki człowiek”- bo o niej mowa, okazała się świetnie znana dzieciom, co bardzo nas cieszy.
Rozmowy o bibliotece i książkach przeplataliśmy nauką piosenki, którą później podczas spotkania razem śpiewaliśmy i bawiliśmy się przy niej w kole.
Przed spotkaniem z książką z DKK dla dzieci zaproponowaliśmy dzieciom zabawę ruchową z wykorzystaniem rytmiki wiersza.
Po zabawie ruchowej przyszedł czas na relaks przy głośnym czytaniu książki ze zbiorów DKK dla dzieci – „Mój kochany Kotopies” autorstwa Beaty Ostrowickiej. Opowieść o sympatycznym KOTOPSIE spodobała się małym słuchaczom na tyle, że z zapałem opowiadały zarówno o swoich pluszakach jak i żywych czworonożnych (i nie tylko przyjaciołach).

Na zakończenie nie mogło obyć się bez kochanego przez dzieciaki kolorowego toru z puf 🙂
Dziękujemy za spotkanie!