Teatrzyk Kamishibai z okazji XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”,

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek realizowany pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” 8-15.05.2021

Od 8 do 15 maja odbywał się XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”, który w tym roku realizowany był w naszych bibliotekach w sposób hybrydowy, na Facebooku oraz stacjonarnie.
Co takiego było u nas do znalezienia? Same miłe rzeczy! Przez cały tydzień we wszystkich naszych placówkach na terenie gminy odwiedzający nas czytelnicy mogli znaleźć i wypożyczyć publikacje z Biblioteczki Zdrowia, czyli książki o tematyce ekologicznej, medycznej i dietetycznej. Ponadto, każdy wypożyczający mógł zabrać do domu zielonego lokatora, czyli sadzonki roślin, którymi chętni się podzieliliśmy 🙂
Na Facebooku zaproponowaliśmy naszym użytkownikom cztery szkolenia biblioteczne z zakresu wyszukiwania informacji i umiejętności korzystania z katalogu elektronicznego naszych bibliotek. Oglądający nagrania mogli dowiedzieć się m.in., jak szybko dostać się do katalogu ze smartfona, jak szukać literatury gatunkowej i pomysłów na wypożyczenia, gdy w zanadrzu brak konkretnych tytułów.
W filii bibliotecznej w Sąspowie odbyło się spotkanie z przedszkolakami, które miały okazje posłuchać historii Kici Koci i jej przygód z segregacją odpadków. Po czytance każdy przedszkolak samodzielnie posegregował rysunkowe odpady na kartach pracy.
W środę i piątek w Bibliotece w Jerzmanowicach w ramach DKK dla dzieci odbyły się zajęcia o tematyce ekologicznej dla najmłodszych. Środa przeznaczona była na warsztaty z segregacji odpadów, piątek natomiast upłynął pod znakiem teatrzyku i szalonych rysunków. Na spotkaniu dzieci wysłuchały historii Kici Koci – Co z tymi śmieciami oraz Śmieciogród. Dzieciaki znalazły w bibliotece ziarenko – niespodziankę do samodzielnego wsadzeni w domu – ciekawe co uda im się z niego wyhodować?
Dziękujemy wszystkim uczestnikom Tygodnia Bibliotek i jak zawsze zapraszamy do naszych Bibliotek w Jerzmanowicach oraz do jej filii w Sąspowie, Przegini i Racławicach.