W ciepłą, wrześniową środę miało miejsce w Bibliotece w Jerzmanowicach wyjątkowe spotkanie. Naszym gościem była autorka uwielbianej przez Czytelniczki Arabskiej i Azjatyckiej Sagi Pani Tanya Valko.
Spotkanie obfitowało w najrozmaitsze historie z życia naszego gościa, który z racji swojej pracy zawodowej spędził wiele lat w krajach Bliskiego Wschodu. To właśnie znajomość i wielka sympatia dla tego rejonu świata zaowocował stworzeniem postaci Polek, które swoje życie wiążą z arabskimi mężczyznami. Ich historie śledzić można w wielotomowej serii od której ciężko się oderwać.
Po spotkaniu padło wiele interesujących pytań do naszego gościa, zarówno dotyczących książki jak i życia w arabskich państwach. Autorka zdradziła czytelnikom, że szykują się kolejne części ich ulubionej sagi. Wiadomość ta spotkała się z wielkim entuzjazmem zebranych.
Na koniec spotkania Pani Valko podpisywała swoje książki i robiła pamiątkowe zdjęcia z Czytelnikami.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Książka Oknem Wszechświata” oraz dzięki dofinansowania ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.