Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Kalinowskiego pt.: „Aleje Jerozolimskie– luty – marzec 2020

Prezentowana wystawa jest plonem dwumiesięcznego pobytu autora w Izraelu i Palestynie w trakcie, którego wykonał około dwa tysiące zdjęć. Część z nich wchodzi w skład prezentowanej w bibliotece wystawy „Aleje Jerozolimskie”. Fotografie prezentują codzienne życie ludzi różnych religii i ras żyjących od stuleci obok siebie, ich pracę oraz pogoń za chlebem. Celowo do wystawy nie zostały włączone zdjęcia miejsc świętych dla Żydów, chrześcijan i wyznawców islamu bo autor planuje realizację wystawy w całości poświęconą wątkom religijnym Ziemi Świętej.

Andrzej Kalinowski z zawodu jest elektrykiem, a z zamiłowania fotografem i podróżnikiem. Z aparatem zwiedził  ponad czterdzieści  krajów. Współpracuje z redakcją „Głosu. Tygodnika Nowohuckiego”, „Gazetą Polską” oraz z portalem internetowym  „Kraków Niezależny”. Wykonuje ilustracje do książek i kalendarzy /m.in. do opracowanej przez siebie historii klasztorów cysterskich i pocysterskich w Polsce/.