Słoneczny piątkowy poranek początkowo nie zapowiadał dla przedszkolnej grupy „Motylków” niczego groźnego, ale prędko okazało się, że mamy piątek 13-go, a z wizytą w przedszkolu ponownie zagościła Biblioteka w Przegini, tym razem z książką wprost naszpikowaną potworami! Okazały się one jednak nie aż tak straszne, albowiem Mała encyklopedia domowych potworów, bo o niej mowa, to zabawna książeczka prezentująca cały wachlarz różnych stworzeń, które płatają nam figle i utrudniają codzienne życie. Dzieci poznały więc takie dziwy, jak Kichoprychacz, Narcyz Samolubek lub Słowotoczek Niepohamowany, ale najbardziej podobała im się Gburia Złośliwa i Siostry Słodyczki, które wzbudziły salwę śmiechu, a dzieci, rzecz ciekawa, dostrzegły u siebie objawy wielokrotnej ingerencji omawianych potworków. Życzymy więc wszystkim przedszkolakom wielu sukcesów w walce z nimi i zapraszamy do Biblioteki po naszą potworną encyklopedię!